Kuopion palloseura

Aetoo savolaesta
jalakapalloo vuuesta 1923

Anna palautetta Kuopion Palloseuran kilpailuvuodesta 2019

29.10.2019

Keltamusta kuopiolaisseura menestyi hienosti Suomen kentillä

Kuopion Palloseuralla on takanaan historiallinen kilpailukausi 2019. Veikkausliigassa pelaava edustusjoukkue saavutti seurahistorian kuudennen Suomen mestaruuden, uusi naisten liigajoukkue sijoittui ensimmäisellä liigakaudellaan viidenneksi ja seuran A-nuoret voittivat seurahistorian 14:nnen Suomen mestaruuden omassa ikäluokassaan. Pelikauden aikana vietettiin runsaasti upeita hetkiä kuningaslajin parissa ja yhteinen riemu huipentui Kuopion torilla järjestettyyn koko kansan kultamitalijuhlaan.Pääset antamaan palautetta päättyneestä kilpailukaudesta seuran läheisen yhteistyökumppanin Feelback Groupin kyselyn kautta, jonne pääset tästä.

Mielipiteesi on meille tärkeä, sillä vastauksesi auttaa meitä jatkossa kehittämään omaa toimintaamme paremmaksi. Me kiitämmekin kaikkia vastaajia jo etukäteen, Banzai !